DIERS

Najnowszej generacji analiza kręgosłupa i postawy

System Diers to metoda topografii powierzchniowej pozwalająca skanować bez promieniowania(radiacji) oraz bez użycia markerów. Metoda ta pozyskuje parametry, które służą do określenia postawy ciała i obliczeń przebiegu kręgosłupa, powierzchni pleców i położenia miednicy.

Pozwala zobaczyć zróżnicowane parametry kliniczne z obiektywnej i ilościowej analizy statyki ciała i postawy, skoliozy oraz wszystkie formy deformacji u dzieci i dorosłych. Ocena może jednak nastąpić tylko wtedy, kiedy wyniki pomiaru odzwierciedlają „normalną” postawę, dlatego ważne jest, żeby mierzyć pacjenta w jego naturalnej pozycji.

Zastosowania kliniczne DIERS:

  • problemy związane z kręgosłupem i postawą,
  • pomiar i kontrola przebiegu leczenia schorzeń kręgosłupa (np. skolioza, osteoporozy, bólów kręgosłupa),
  • patologiczne ustawienie miednicy, stany skręcenia, nachylenia, rotacji miednicy oraz nierówności długości kończyn dolnych,
  • zakres regularnego monitoringu postępów terapii,
  • biomechaniczna analiza urazów sportowych.

DIERS umożliwia ocenę działań terapii, dowody jakości, przebieg procesu rehabilitacji. Daje możliwość pełnej archiwizacji procesu leczenia

Oprócz klasycznego użycia u pacjentów ze skoliozą, DIERS jest również używany w wielu innych obszarach zastosowań klinicznych.
Certyfikowany i uwzględniony w spisie urządzeń medycznych (Act. dotyczący europejskich urządzeń medycznych)
DIERS to pierwsze tak zaawansowane, wszechstronne urządzenie do pomiaru i analizy kręgosłupa w Polsce.

Jak to działa?

Pacjent stoi przed urządzeniem DIERS składającym się z cyfrowej kamery video i projektora. Projektor emituje równoległe linie pomiarowe na powierzchnię pleców, a kamera cyfrowa przekazuje trójwymiarowy obraz do komputera. Program komputerowy natychmiast analizuje dane i ustala cyfrowy obraz pleców, kręgosłupa oraz pozycję miednicy.

Czas badania zajmuje kilka sekund, a wyniki analizy są dostępne natychmiast po zabiegu.

Przygotowanie pacjenta do pomiaru:

  • Do pomiaru pacjent musi być rozebrany do majtek. Podczas pomiaru zostaje odsłonięty cały pośladek.
  • Włosy na karku muszą zostać spięte (czepek operacyjny, spinka do włosów, gumka do włosów itd.), tak aby widoczna była cała szyja.
  • Należy ściągnąć pierścionki, zegarki i przede wszystkim naszyjniki, żeby uniemożliwić odbicia linii światła i nie spowodować innych nieprawidłowych zmian (np. naszyjniki mogą przedstawiać zgrubienie na szyi).

DIERS PEDOSCAN

Statyczne i dynamiczne badanie stóp

DIERS PEDOSCAN to płyta pomiarowa do mierzenia nacisku stóp. Rejestruje dokładne ułożenie stopy oraz działające siły nacisku, zarówno w badaniu statycznym jak i dynamicznym. Dzięki temu jest możliwe precyzyjne wykrywanie sił reakcji działających na stopę oraz określenie środka ciężkości podczas stania i chodzenia. Oprogramowanie pozwala na przedstawienie za pomocą obrazu rozkładu nacisku sił na stopę w czasie rzeczywistym.

System PEDOSCAN umożliwia:

  • pomiar statycznego nacisku stóp,
  • dopasowanie i monitoring specjalnych wkładek do obuwia,
  • wyznaczenie statycznej równowagi lub środka ciężkości(dla każdej stopy osobno i dla całego ciała w celu wykrycia błędów w postawie),
  • ocenę dynamicznego rozkładania się nacisku na stopy podczas chodu, ocenę sposobu chodzenia, jak również ocenę równowagi ciała.
Call Now ButtonUstal termin wizyty